Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Pegazik 2024

15 marca br. w Sali konferencyjnej Powiatowego Ośrodka Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej odbyły się eliminacje do XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, w których udział wzięło11 uczniów z klas IV – VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu złotoryjskiego. Uczniowie z klas VII-VIII rywalizowali w Liceum Ogólnokształcącym. Organizatorem Konkursu był Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Złotoryi.

W jury zasiedli pracownicy Biblioteki Pedagogicznej: Jolanta Wróblewska i Magdalena Salastowicz. Po wsłuchaniu wszystkich prezentacji przyznano w kategorii „Młodsi” trzy nagrody główne i w jedno wyróżnienie.

Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyli: kierownik Wydziału Edukacji Paweł Choczaj oraz dyrektor POPPP Kazimierz Karst.

Dodatkowo laureaci, którzy zajęli pierwsze miejsce w obu kategoriach wiekowych otrzymali nagrodę specjalną ufundowana przez Dyrektora Powiatowego Ośrodka Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznego w Złotoryi p. Kazimierz Karsta.

Aleksandra Grzęska (kategoria Młodsi) i Jasmina Ladra (kategoria Starsi) będą reprezentować powiat złotoryjski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Kłodzkim Ośrodku Kultury.

Pamiątkowymi dyplomami uhonorowano opiekunów, którzy wspierali i przygotowywali młodych recytatorów do Konkursu.

Wyrazy uznania składamy wszystkim uczestnikom za wyjątkowe interpretacje poezji i prozy. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się znalazły się wiersze Tuwima, Mickiewicza, Chotomskiej i in. Udział w konkursie jest nie tylko wyrazem dbałości uczniów o kulturę języka ojczystego, zainteresowania literaturą piękną, ale także pozwolił im  skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób.

Banery/Logo