Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia pedagogów powiatu złotoryjskiego

W dniu 23.05.2024 r. odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy  i samokształcenia pedagogów powiatu złotoryjskiego, w którym uczestniczyli również pedagodzy specjalni. W ramach podejmowanych działań na  rzecz dzieci i młodzieży specjaliści ze szkół i Powiatowego Ośrodka Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej odwiedzili  Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Wojcieszowie, Dom Dziecka „Mały Sobieradzik”  oraz Dom Dziecka „Mały Sobieradzik II”.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pana Dyrektora Mariana Zwolenika oraz Pani pedagog Ireny Gabriel uczestnicy wyjazdowego spotkania sieci mieli możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania placówek typu rodzinnego. Ogromne zaangażowanie w funkcjonowanie placówki i wielkie serce Pana Dyrektora  sprawiają, że miejsce to pełni zasługuje na miano  zastępczego rodzicielstwa. Podczas krótkiego pobytu na terenie Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Domu Dziecka biorący udział w wyjazdowym spotkaniu złotoryjscy pedagodzy mogli poczuć bezpieczną i przyjazną atmosferę tego miejsca- atmosferę miłości, oddania i życzliwości – tak ważne dla przebywających tam dzieci, niejednokrotnie mocno poranionych przez życie.

Ogromne wsparcie ze strony całego personelu w/w placówek jest   wartością dodaną dla każdego z przebywających tam podopiecznych, zaś dla osób wspierających działalność placówki - motywacją do dalszej pomocy w budowaniu tak szlachetnego miejsca dla mieszkających w nim dzieci - zastępczego domu.

Banery/Logo