Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nowe wsparcie dla dzieci - terapia SI

Coraz większa grupa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która trafia do poradni psychologiczno - pedagogicznych, ma problemy z przetwarzaniem bodźców sensorycznych. Dotyczy to głównie dzieci z autyzmem, ADHD, zespołem Downa oraz  dyslektyczne. Problem szczególnie nasilił się po okresie pandemii. Potrzebę wsparcia tej grupy dzieci coraz częściej zgłaszali sami rodzice, którzy cyklicznie są ankietowani w POPPP w Złotoryi.

Z myślą o tej grupie dzieci podjęta została decyzja o uruchomieniu sali do terapii SI. Uroczyste jej otwarcie przez Starostę Złotoryjskiego - p. Wiesława Świerczyńskiego nastąpiło dnia 10.10.2023r. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratorium St. Wizytator Bożena Browarczyk, Rafał Miara – wicestarosta powiatu złotoryjskiego, Kierownik Wydziału Edukacji Powiatu Złotoryjskiego Paweł Choczaj.

Po przywitaniu przybyłych gości dyrektor POPPP w Złotoryi - Kazimierz Karst przedstawił cele terapii sensorycznej, do kogo jest skierowana i omówił rolę rodziców w całym procesie terapeutycznym. Na zakończenie krótkiego wystąpienia skierowane zostały podziękowania dla Starosty i całego Zarządu Powiatu Złotoryjskiego za okazaną pomoc oraz wsparcie. Dzięki zwiększeniu etatyzacji w POPPP będzie możliwa realizacja tej terapii.

Wydarzenie to jest nie tylko ważne dla poradni psychologiczno - pedagogicznej, ale przede wszystkim dla dzieci, które mają problemy z przetwarzaniem bodźców sensorycznych. Przedsięwzięcie to zostało sfinansowane ze środków własnych oraz przekazanych środków przez organ prowadzący. Sama idea wprowadzenia tej formy terapii zrodziła się już dwa lata temu, ale proces przygotowania merytorycznego terapeuty oraz wyposażenie w certyfikowany sprzęt wymagał dłuższego czasu.

Banery/Logo